Transgaz deschide porțile către viitor: Ion Sterian, dialog strategic cu conducerea și studenții Universității Ovidius din Constanța
Postat de Gold FM Radio pe 25 iunie 2026
Azi, 25.06.2026, domnul Ion Sterian, Director General al SNTGN Transgaz SA, s-a întâlnit la sediul Universității Ovidius din Constanța cu: Rectorul Universității, Conf.univ.dr. Dan Marcel Iliescu, Președinta Senatului Universității, Prof.univ.dr.Vancea Diane Paula Corina, cu Prorectorul responsabil pentru digitalizare, antreprenoriat, relația cu studenții și absolvenții, Conf.univ.dr.Alexandru Bobe și cu Prorectorul responsabil pentru programe universitare, dezvoltare infrastructură informațională instituțională,formare profesională continuă si învățământ dual, Ș.I.dr.ing.Cosmin Filip. La această întâlnire au fost prezenți studenți si masteranzi ai Universității Ovidius din Constanța, dar si alte cadre universitare. Întâlnirea se înscrie in cadrul Programului de atragere si formare a tinerilor specialiști in cadrul Grupului Transgaz.

